7-dniowe wyzwanie online

Jedna rzecz dziennie

dla Twoich potrzeb

Skup się na swoich potrzebach przez 7 dni

 

 • Czy zdarza się, że dbasz o potrzeby innych kosztem siebie i masz już tego serdecznie dość, zwłaszcza że i tak prawie nikt tego nie zauważa?

 • Może chcesz wreszcie zająć się sobą, jednak ciągle jest tyle ważniejszych spraw do ogarnięcia, tyle oczekiwań innych osób do spełnienia, więc raz za razem spychasz swoje potrzeby na dalszy plan?

 • A może po prostu ciekawią Cię potrzeby i chcesz się im lepiej przyjrzeć?

 

Jeśli choć raz odpowiedziałeś/odpowiedziałaś „tak”, to wyzwanie jest dla Ciebie!

O potrzebach

 

Czy wiesz, że potrzeby wszystkich ludzi na świecie są uniwersalne? Co więcej, potrzeby wszystkich są tak samo ważne – zarówno potrzeby Twoich najbliższych, jak i Twoje! Jeśli zapominasz o sobie, może być Ci trudno wspierać innych z radością i jakością, na której Ci zależy. Niezaspokojone potrzeby będą dawały Ci o sobie znać w najmniej spodziewanych momentach – czasem jako wybuchy złości, czasem jako przemożny smutek, czasem jako niedotrzymywanie obietnic, a czasem jako brak cierpliwości i zrozumienia dla innych.

Podczas wyzwania:

 

 • zaczniesz dbać o swój dobrostan psychiczny i fizyczny z większą uważnością;

 • przyjrzysz się różnym grupom swoich potrzeb i zastanowisz się, jakie strategie mogą je zaspokoić;

 • dowiesz się, czym są potrzeby z punktu widzenia Porozumienia bez Przemocy (NVC);

 • poćwiczysz nazywanie tego, co jest dla Ciebie w danej chwili ważne;

 • pomogę Ci dostrzec piękno Twoich potrzeb, by zajmowanie się nimi stało się przyjemnością.

Inspiracja i wsparcie

To 7-dniowe wyzwanie ma na celu zainspirować Cię do wzięcia odpowiedzialności za swoje potrzeby i wypróbowania nowego podejścia do pragnień i tęsknot. Jeśli to zrobisz, jest duża szansa, że Twoje życie i relacje z innymi nabiorą rumieńców oraz przyniosą więcej radości i poczucia sensu.

Do kogo skierowane jest wyzwanie Jedna rzecz dziennie dla Twoich potrzeb?

 

Zapraszam osoby, które:

 • lubią wyzwania oraz są otwarte na próbowanie nowych rzeczy;

 • są zdecydowane wygospodarować dla siebie przynajmniej 15 minut dziennie przez siedem kolejnych dni;

 • chcą nawiązać lepszy kontakt ze swoimi potrzebami i zacząć na serio się nimi zajmować;

 • mają trudność w stawianiu swoich potrzeb na równi z potrzebami innych osób;

 • tęsknią za równowagą i poczuciem spełnienia.

7 dni dla Twoich potrzeb

Nie czekaj kolejny rok, by zająć się swoimi potrzebami – dołącz do wyzwania i zrób to teraz!

Zainwestuj 15 minut dziennie w siebie i obserwuj zachodzące w Twoim życiu zmiany!

Co mówią osoby, które wzięły udział w wyzwaniu?

 

Polecam wyzwanie, aby lepiej poznać swoje zachowania. Co się za nimi kryje na pierwszy rzut oka, a co tam jest tak naprawdę. Ciekawe spojrzenie, przydatne materiały i ćwiczenia. Cytaty rozpoczynające zadanie dnia – super sprawa.

Wyzwanie „Jedna rzecz dziennie dla Twoich potrzeb” pozwoliło mi w moim zajętym życiu znaleźć 15 minut dla siebie. Dzięki temu wyzwaniu zrozumiałam, że wszyscy ludzie mają takie same potrzeby i że, jeśli chcą oraz potrafią, mogą je zaspokajać.

Wyzwanie online Jedna rzecz dziennie dla Twoich potrzeb

Na czym polega wyzwanie?

 

Do wyzwania możesz dołączyć w każdej chwili. Codziennie przez 7 dni otrzymasz proste zadanie – dostępne na specjalnej platformie online. Jego wykonanie zajmie około 15 minut.
Każde ćwiczenie pomyślane jest tak, by łatwo było wprowadzić je w życie. Zrób je i zapisz swoje refleksje w dzienniku, którego kolejne strony otrzymasz każdego dnia.
Do Twojej dyspozycji jest też zamknięta grupa na Facebooku.

Gotowy/gotowa? Zapraszam!

Magdalena Malinowska-Berggren

Certyfikowana trenerka CNVC
Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (certyfikat CNVC, USA). Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Prowadzę firmę Empathic Way (www.empathicway.pl), w ramach której pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) w firmach, organizacjach pozarządowych oraz w relacjach z bliskimi. Współtworzę także Empathic Way Europe (www.empathiceurope.com), które szerzy NVC po angielsku na całym świecie.
Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych kontaktów z innymi. Chcą doświadczać życia we wszelkich jego aspektach, nie boją się wyzwań oraz mają odwagę poznawać siebie i innych.
Jeśli jesteś jedną z takich osób, to zapraszam na szkolenia, podczas których pomogę przekuć teorię w praktykę. Zachęcam do małych kroków, których ostatecznym rezultatem są namacalne efekty.
www.empathicway.pl
Magdalena Malinowska Empathic Way Online Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą

FAQ

 

Co jeśli teraz nie mam czasu?

Każde zadanie zajmuje jedynie około 15 minut, więc zachęcam, by nie odkładać tego wyzwania na później. Materiały możesz jednak ściągnąć na swój komputer i skorzystać z nich w dogodnym momencie.

Co jeśli zaspokajanie moich potrzeb przychodzi mi z łatwością?

Wspaniale! Łatwiej będzie Ci wykonać zaproponowane przeze mnie ćwiczenia! Sprawdź, może znajdziesz wśród nich takie praktyki, które jeszcze bardziej wzbogacą Twoje życie i relacje.

Znam już Porozumienie bez Przemocy, czy to wyzwanie mi się przyda?

To zależy głównie od tego, czy wdrażasz Porozumienie bez Przemocy w codziennym życiu. Jeśli znasz NVC bardzo dobrze i stosujesz w relacjach z innymi, to to wyzwanie nie jest Ci potrzebne :).

Dołącz do wyzwania Jedna rzecz dziennie dla Twoich potrzeb już teraz i zajmij się tym, na czym najbardziej Ci zależy!

logo Empathic Way Online Magdalena Malinowska